10 parmağında 10 marifet AHMET AKSU

Bazı insanlar vardır…

10 parmağında 10 marifet dersin ya işte bugün size öyle birinden bahsedeceğim.

Daha liseye giden bir genç ve futbol tutkusu ile yanıp tutuşan biri olarak tanıdım. Üzerinden nereden baksanız rahat 20 yıl geçmiştir.

Daha o zamanlardan belli idi sosyal yönü ve futbol gibi önemli bir takım oyununda ki başarısı ile iyi, daha iyi yerlerde olacağı.

Genç iş adamı, futbolcu ve spor idarecisi AHMET AKSU

İşte tüm maharetleri bir araya getiren bir isimden bahsedeceğim sizlere.

Hani her zaman dediğimiz gibi Orhangazi başta olma üzere memleketimizde böyle yetenekli ve bir o kadarda dürüst kişilere destek olmak lazım.

Ahmet Aksu, baba parası ve birikimi ile değil alın teri ile ortaya koyduğu mücadele ile isminden bugün başarı ile temsil ettirir hale gelmiştir.

Dedik ya 10 parmağında 10 marifet diye…

Sanatçı ruhunu inşaat sektörüne yansıtan adam Ahmet Aksu…

AKÖZ İNŞAAT ve AHMET AKSU ile başlayalım önce…

İnşaat sektöründe hızla yükselen ve de otuz yıllık tecrübe ve güvenin de etkisiyle bölgede patlayan yıldız olan AKÖZ İNŞAAT’ın sırrı ortaya çıktı.

Ekrem Aksu‘nun otuz yıl önce kurup güven temelleri üzerinde yükselttiği AKÖZ İNŞAAT son yıllarda sektörün aranan markalarının başında yer alıyor.

Uluslararası Bosna Hersek Üniversitesinde 1 Yıl İngilizce Eğitimi ve Mimarlık Eğitimi de alan AHMET AKSU Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nden mezun olarak İnşaat Teknikeri olarak şehre vizyon katma adına öğrendiklerini sahada göstermeye başladı.

İnşaat sektöründe yaşanan durağanlığa rağmen sağlam temeller üzerinde yükselen AKÖZ İNŞAAT‘IN sırrı AHMET AKSU ile ortaya çıktığını görmekteyiz.

AKÖZ İNŞAAT;

İkinci kuşak elinde zirveye çıktı.

İnşaat teknikeri Ahmet Aksu’nun genç yaşta sorumluluğu devralmasıyla birlikte AKÖZ İNŞAAT sadece güven ve kalitesiyle değil, aynı zamanda modern yapısı, konfor, estetik ve sanat yönüyle de dikkat çekmeye başladı.

Kısa zamanda bu değişimin merkezinde başarılı genç girişimci Ahmet Aksu ve onun sanata olan tutkusu geliyor.

Daha lise yıllarında bir takım kafa dengi arkadaşıyla yaptığı organizasyonlar ile dikkat çeken Ahmet Aksu, inşaat teknikeri olunca babasının otuz yıllık birikimini zirveye taşımasını da başardı.

İlçenin gelecek vaat eden gençlerinden olan Ahmet Aksu, yenilikçi kafa yapısı ve de genç yaşta kazandığı organizasyon tecrübesiyle sadece inşaat alanında değil, sosyal ve siyasi alanlarda da başarısını zirveye taşıyacak gibi görünüyor.

Uzun uzadıya bir sohbet gerçekleştirdik sevgili Ahmet Aksu ile. Özellikle inşaat, Orhangazi başta olmak üzere Türkiye’de yapılaşma, spor ve takım oyununun yaşamımızda ki önemli başlıkları ile.

Hepsine bu yazıda değinmeyip ikinci bölümde bunları sizlerle paylaşacağım.

Zira bir yazıda ele alınmayacak kadar geniş ve bir o kadar da önemli değerlendirmelere imza attı Ahmet Aksu.

Özellikle Orhangazi’de artan inşaat yapısı ve şehirleşme konusunda ki düşüncelerine değinmeden bu yazıya son veremeyeceğim gibi.

Ahmet Aksu’ya Orhangazi ve Şehirleşme dediğimde ilk söylediği cümle ne yazık ki hepimizin muzdarip olduğu “Çarpık Kentleşme” sözü oluyor.

Çarpık kentleşmede özellikle bilinçsiz göç ile bu göç sürecini doğru yönetememe olduğunun altını çizerek aslında sorunun tam ortasına parmak basıyor Genç İnşaat Teknikeri Ahmet Aksu.

Diğer yazıda bu konuyu uzun uzun yazacağım ama kısaca Ahmet Aksu Orhangazi ve Şehirleşme ile ilgili: “Maalesef ülkemizin her şehrinde olduğu gibi bizimde Orhangazi’mizde çarpık kentleşme ve şehirleşme devam etmektedir. Aynı sokak üzerinde bulunup ta farklı imarlar verilmesinden dolayı müteahhit olarak bu konudan dolayı maalesef muzdarip bir sektörüz…” diyerek aslında tüm sektöründe sıkıntılarını dile getrmiş oluyor.

Dedik ya takım oyununun ne olduğunu bilen isim Ahmet Aksu, sektörde sorunlarında oynadığı futbolda ki gibi takım oyunu ile bir bütün olarak çözüleceğini düşünüyor.

Başarılı ve ileride daha iyi yerlerde olacağına inandığımız Genç İnşaat Teknikeri Ahmet Aksu; “Sporda olduğu gibi her sektörde olduğu gibide takım olmak ve bir olmak önemlidir. Çünkü hiçbir şey tek başına olmuyor” diyerek sektöre de güzel bir davette bulunuyor.

Ahmet Aksu, kardeşimin yaşına rağmen koca koca müteahhitlere ders niteliğinde ki mesajlarını diğer yazı da keyifle okuyacağınıza eminim.

Çünkü…

Ahmet Aksu’nun dile getirdikleri ve diğer yazıda yazacaklarım sektördekiler başta olmak üzere birçok kişinin konuştuğu ancak; “Aman benden duymadın” deyip sektörünün haklarına sahip çıkmaya çekindiği konuları adeta “Kral Çıplak” diyerek ifade ettiği konular oldu.

O yüzden merakla okuyacağınıza ve okurken “Helal Olsun bu Gence” diyeceğinize eminim.

İşte doğrunun tek olduğuna inanan AHMET AKSU gibi başarılı gençler karar mekanizmalarında söz sahibi olmalıdır.

Daha önce yazılarımda dile getirdiğim diğer isimler Recep Çakır, Sinan Karakaya, Sercan Karakaya, Mansur Destereci, Okan Giden, Gökhan Ulusu, Ender Teke, Aydın Keskin Kadıoğlu, Yüksel Çoklar…

Hepsi bu ilçe adına, ülkemiz adına daha da iyi yerlerde olmalı. Elbet daha birçok isim sayabiliriz. Ama bir çırpıda aklıma gelen isimler.

Ahmet Aksu kardeşim, 7’den 77’ye herkes tarafından kabul gören, fikri ve zikri ne olursa olsun toplumda bir saygınlığı olup sevilen ilçemizin önemli Genç Girişimcilerindendir.

Çünkü Ahmet Aksu

Spor başta olmak üzere inşaat Sektörün her kademesi ve içinde yer ala ala, emek vere vere şimdiden başarısını bu yaşta ortaya koymuştur.

Ahmet Aksu kardeşimizi örnek başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

Yazının ikinci bölümünde sektöre ve spora dair önemli açıklama ile söyleşi ile görüşmek üzere derken her zaman dediğim gibi…

Ben Muharrem Değirmen olarak, Karınca Hz. İbrahim’in yanında iken “beni de zıt bellemesinler” “ben küçüğüm demedi, gücüm yetmez” demedi ve safını belli etti Hak’tan ve Doğrudan yana belli etti. O yüzden Orhangazi’de her meselede safımız Hak’tan ve doğrudan yana olan taraftadır.

Allah’a emanet olunuz.