Beden Eğitimine Batuhan Zengin Demirel Damgası

Orhangazi Şehit Bülent Albayrak İlkokulu Beden Eğitimi ve sportif faaliyetlerde bölgenin parlayan yıldızı oldu. Beden Eğitimi Öğretmeni Batuhan Zengin Demirel’in Halk Eğitimi Merkezi Usta Öğreticisi olarak iki yıldır görev yaptığı Orhangazi Şehit Bülent Albayrak İlkokulu’nda öğrenciler Futbol, Masa tenisi, Hentbol, Basketbol, İzcilik, Satranç, Mangala başta olmak üzere birçok sportif alanda başarıdan başarıya koşuyor.

Dedesi Orhangazi’de sporun efsane ismi ve yüzlerce sporcu yetiştiren Mustafa Demirel ve babası da Bursa futbolunun önemli isimlerinde Kazım Demirel olunca aileden gelen başarı ile başarılı Beden Eğitimi ve Sporcu Batuhan Zengin Demirel’de okulunda amirlerinin de tanıdığı olacaklarla zirvede adından söz ettiren genç isimlerden oldu.

BAŞARIDAN BAŞARIYA

Okulda Halk Eğitimi Merkezi Usta Öğretici Beden Eğitimi Öğretmeni olarak başarıdan başarıya koşan Batuhan Zengin Demirel, basketbol branşında kız takımı oluşturdu ve futbolda da oluşturduğu takımı da geçtiğimiz yıl okullar arası müsabakalarda 2.lik elde ettiler. Bunun yanı sıra Orhangazi Futbol Kulübü ve Bursaspor Yaz Spor Okullarında da Antrenör olarak görev yapan Batuhan Zengin Demirel, Eğitimini de Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi beden eğitimi öğretmenliği bölümü mezunu olarak aldı. Kıbrıs’ta 4 ay koordinasyonluk ve kendi okulunda 3 ay yüzme antrenörlüğü yaptı.

2 yıldır da Orhangazi Şehit Bülent Albayrak okulunda Orhangazi Halk Eğitimi bünyesi adı altında beden eğitimi öğretmenliği futbol ve basketbol kursları veren Batuhan Zengin Demirel, kendisine imkan tanıyan başta HEM Müdürü Bilal Kuzu ve Okul Müdiresi Hatice Erdaş’ın destekleri ile basketbol, voleybol, futbol, masa tenisi gibi birçok branşta eğitim vermeye devam ediyor.