ÇEKİN ELİNİZİ TÜRK KIZILAY’DAN

Yaklaşık 1 yıldır kulislerde kirli bir kumpas ağızdan ağza dolaşıyor.

Türk Kızılay Orhangazi Temsilciliğinde Müjdat Gürsoy Başkanın görevden alınacağı ve AK Partili bir arkadaşın atanacağı.

Hatta belediyede görev yapan bir arkadaşın ismi dahi verilmiş ataması yapıldın diye.

Ümit ediyoruz ki bunlar sadece iddiadır ve siyaset başarı ile giden Türk Kızılay Orhangazi’ye çelme takmak için devreye girmemiştir.

Geçmişte hepimizin yakındığı Doğru Yol Partisinin o zihniyeti tarihin tozlu raflarına gömülmelidir.

AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Ulusu’nun böyle bir kirli tezgahın içerisinde olacağına asla ihtimal vermiyorum. Konu ile ilgili bir açıklaması olursa yine bu köşede sizlere aktarırız. Çünkü bizim için cevap hakkı kutsaldır.

Orhangazi’de Müjdat Gürsoy’un başkanlığında gerçekten başarılı bir ekip var görevde. Temsilcilik olan Orhangazi Kızılay’ı lütfen tüm verileri ile şube konumunda ki yerlerle kıyaslayın. Kızılay’a kazandırdığı gayrimenkul bağışlarından tutun tüm verdiği hizmetlere kadar bakın. Göreceksiniz ki her gün yükselen bir çıta var.

Dediğim gibi umarız bunlar aslı olmayan kulis bilgileri ve birer çirkin iddiadır. Umarız gayet güzel ilerleyen bir kuruma çelme takmazsınız.

“AYRILIKTA AZAP, BİRLİKTE RAHMET VARDIR” hadis i şerif

Yüce Peygamber Efendimiz ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır diye uyarmaktadır. Şüphe yok ki birlik ve beraberlik kadar kuvvetli bağ yoktur. yerelden genele maalesef birliğimiz ciddi manada darbe yemektedir. Orhangazi’de de durumlar vahim. Ayrıştırmak için seferber olanların yanı sıra birleştirmek için de gayret sarf edenler yok değiller. Lakin o kadar çok fitne tohumları ekildi ki işimiz zor. Yine de birlik ve beraberlikten başka çıkar yolumuz yoktur. 3.Göz Medya ekibi de tam da bunu yapmaya gayret sarf ediyor. Onun için ben de artık bu kadro içinde çalışmalarımı sürdürüyorum. Umarım i en kısa zamanda ilçe Kaymakamımız da gerekli müdahaleleri yapar.

KAZIM PAŞA ANLATIYOR

Hoca Kılığında yakalanan bir Rus casusu. “Erzurum’da yakaladığımız Müslüman olmuş bir Rus ca­susunu temize çıkarmak için bir mahalle halkının karargâhıma geldiği zaman hallerine bakıp hatıratıma şunu kaydetmiştim: Ey Türkoğlu! Sen pek safsın, seni herkes aldattı. Erdim diyen, döndüm diyen çemberinden atlattı.”

Kazım Karabekir Paşa

KAĞIT ZAMMI ÜZERİNE

Burnunun dibinde ki SEKA’yı Kapatıp çok lazım gibi müzeye çevirirsen beklersin dışarıdan kağıt gelsin diye. Ha geçtiğimiz hafta müzeye çevrilen SEKA’da özel bir ziyaret gerçekleştirdik. Onu da sizlere aktaracağım. Ve zamları konuşursun. Kağıda gelen aşırı zam, özellikle yerel gazeteleri fena etkiliyor. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Meclis’te bu konuyla ilgili önemli bir açıklama yaptı…

Çakırözer, açıklamasının bir bölümünde şu cümleyi kullanıyor:

-İnsanların kitap, dergi, gazete okuyamamaları ülkemizi karanlığa sürükleyecek. Gazeteler, dergiler, yayınevleri bir süre sonra işlevsiz hale gelecek. Kimi gazete kepenk kapatmayı düşünürken, kimi yayınevi de baskı sayılarını azaltmak zorunda kalacak. Sorun devam ederse aydınlar, yazarlar, akademisyenler kitaplarını basacak yayınevi bulamayacak. Kitap, gazete,dergi okumak bir lüks haline gelecek.

Çok doğru bir tespit…

Sosyal medyada dolaşan bir paylaşımda şöyle deniyor:

-Kağıt zammını kitap alırken değil de, tuvalet kağıdı alırken fark eden milletiz!

Acı ama gerçek. Memleketimizdeki durum bu! Zaten yeteri kadar kitap okunmuyordu!

SAĞ VE SOL DİYE BİRŞEY YOKTUR

Hafta sonu değerli Hocam Prof. Dr. Ümit Meriç’e refakat etmek üzere Kocaeli’deydim. Büyükşehir Belediyesi güzel bir etkinliğe imza atmış ve Ümit Hocamda 12. Kitap fuarı kapsamında kitaplarını imzalayarak bir konferans verdi. Birçok önemli konuya değindi Ümit Hocam. Hem kendi yaşamı hem babası Merhum Cemil Meriç’le ilgili. Sık sık bu köşede sizlerle Cemil Meriç’le birlikte olacağız. Ümit Hocam “Daldan Dala” isimli bir söyleşi gerçekleştirdi. Babası merhum Cemil Meriç adına yazdığı “Babam Cemil Meriç” kitabına değinen Prof. Dr. Ümit Meriç, “Babam dini zorlamaya karşıydı. Dinde zorlama olmaz derdi” diyerek anlattı. En can alıcı ifadelerinden birisi de sağ-sol kavramı üzerineydi. Prof. Dr. Meriç, Cemil Meriç’in Türkiye’deki sağ ve sol ayrımına yönelik yorumunu da okurlarıyla paylaştı.  Babası Cemil Meriç’in Türkiye’de sağ ya da sol diye bir ayrım olmadığını düşündüğünü belirterek, “Babam ‘namuslu olanlarla namussuz olanlar vardır. Siz her zaman namuslu olanlardan olun derdi’ ifadesi ile de aslında günümüzde en fazla ihtiyaç duyulup dikkat edilmesi gereken bir konuya da işaret etmiş oldu.

Uyan Müslüman Türkistan’da Soykırım Var

Ben Doğu Türkistan’ım duyan var mı sesimi Doğduğum gün kaybettim çaldılar nefesimi Ah bu çaresizlik ah kesiyor nefesimi Ben Türküm Türk olan duymaz feryadımı niçin Kin kusuyor üzerime kin kusuyor Kızıl Çin

Doğu Türkistan yine Çin zulmü altında. Bir annenin gözleri önünde evladı kurşunlanıyor. Türkistan kan ağlıyor sesini duyan var mı? Güneşin doğduğu yerde kardeşin kan ağlıyor görmüyor musun?

Bir insanlık suçuna ancak böyle görmezden gelinebilir, Esma’ya ağlayan ikiyüzlüler görmezden geliyorlar kandaşlarımı. Türkistan’da katledilen Türk kardeşlerimiz için susmayalım ve susanları kınayalım. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Kanları kanımız, dilleri dilimiz, dinleri dinimiz ve soyları soyumuz.

Türkiye Hükümetinden Türkçülük veya İslam namına bile değil sadece demokrasi ve insan hakları namına destek bekliyorlar. Fakat henüz karşılığını hiçbir şekilde alamadılar.

Albayraktan Gökbayrağa selam olsun, Allah (c.c) yar ve yardımcınız olsun. Turan’da bir öksüz Vatan Dayan Doğu Türkistan Uyan bütün dünya….

Düştü bir ad, gönlüm yandı Türkistan

Sızım sızım içim kanar Türkistan

Bir aksi sedadır gelen Türkistan

Dolmadı mı çilen, daha TÜRKİSTAN