DEBRİYAJ KAMİL

En az 20 yıl olmuştur herhalde Dabriyaj Kamil ağabeyim Kamil Sevinç ile tanışalı.

Çocuk gibi tertemiz yüreği olan, kim aman derse yardımına koşup yanında olan ve sırtınızı sonuna kadar dayayıp yola çıkıp güvenebileceğiniz bir dosttur Kamil Sevinç.

Futbolla daha sıkı mesaimiz olmuştu Kamil ağabey ile. Gerek Orhangazispor gerekse Gençlerbirliği maçlarında kaptan Debriyaj Kamil muavin koltuğunda ben gitmediğimiz deplasman yolları kalmadı.

Kamil ağabeyimin her zaman söylediği; “Gizli iş yapan eşkare doğurur” sözü gerçekten kişiliğini de ortaya koyuyor.

Çünkü Debriyaj Kamil’in kalbinde ne varsa dilinde de o vardır.

Öyle yalan dolanda bilmez, dalavere da bilmez.

Kimsenin arkasından dolap çevirmeyi de bilmez.

Hele birine söz verdiği zaman o verdiği sözü canı pahasına tutar, yerine getirir.

Gizli kapaklı işlerden de anlayıp fırıldak çevirmesini de bilmez Debriyaj Kamil.

Kalbinde ne varsa dilinde de o vardır anlayacağınız.

Samimi adamdır bizim Kamil abi…

Şimdilerde ise Orhangazi Şoförler ve Otomobilciler Odasına adaylığını açıkladı Kamil Sevinç.

Ömrünü verdiği baba emaneti olan şoförlük mesleğine şimdi Oda Başkanı olarak hizmet etmek istiyor.

Ard arda kurumlarda seçim rüzgarı esecek Orhangazi’de.

Orhangazi kamuoyu Şubat ve Mart aylarında yapılacak olan iki oda seçimine odaklanmış durumda.

Oda ve Borsalar Seçim kanununa göre 3 yılda bir yapılan oda seçimlerinde Orhangazi’de Şoförler ve Otomobilciler Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimleri yapılacak.

İlçe gündeminde sıkça konuşulan oda seçimlerinde ilk olarak Orhangazi Şoförler ve Otomobilciler odası seçimleri yapılacak.

Şoförler ve Otomobilciler Odası 20 Şubat tarihinde yapılacak.

Şoförler Odası seçimleri için mevcut başkan Ali Sevinç yeniden aday olurken, Ali Sevinç’e rakip olarak bir başka Sevinç soyadlı Kamil Sevinç aday olacak.

Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimleri için 500 üye oy kullanacak.

Yazıyı yazarken Kamil Sevinç’i arayıp neden aday olduğunu da sorduk kendisine.

Göreve gelmeleri halinde ekibi ile her taşıma sektörü için ayrı ayrı çalışmaları olacağını ifade eden Kamil Sevinç yaptığı açıklamada ‘’ Orhangazi şoförler ve otomobilciler odasına güçlü bir kadro kurarak adaylığımızı açıkladık. Amacımız odamıza üye tüm taşıma mesleklerindeki üyelerimizin sorunlarına sahip çıkıp, çözüme kavuşma noktasında gereken adımları atmak, bu yüzden yönetim kadromuzu Orhangazi’deki farklı farklı taşıma gruplarından seçtik, biliyoruz ki her taşıma grubunun kendi içinde sorunları ve talepleri var işte biz yeni yönetimimiz ile kısmet olurda seçimi kazanırsak, hiçbir üyemizin bizden uzak kalmasına izin vermeyeceğiz, sorunları yerinde tespit edip gereken adımı hemen atacağız, bu bir bayrak yarışıdır,ancak ben ve ekibim ile Şoförler odasına en iyi hizmeti sunacağımızdan hiçbir üyemizin şüphesi olmasın’’ diye az da olsa yapacaklarından bahsetti bizlere.

Kamil Sevinç, ile sohbetimizde değindi önemli konulardan birisi de dedikodu ve onla-bunla uğraşarak değil projelerle öne çıkmak söylemi oldu.

Kamil Sevinç, seçim sürecinde sadece kendi hedefleri ve projelerine odaklandıklarının altını çizerek, ekibimizi ilçemizdeki şoför esnaflarının tamamından oluşturduk.

Her sektörden temsilcimiz var. Ekibimizi ince eleyip sık dokuyarak belirledik. İstedik ki tüm sektörlerden temsilci olsun.

Çünkü her sektör kendi sorunlarını iyi biliyor.

Bizler de bu sorunların tamamına hakimiz. Orhangazi’de şoför esnafının sürekli ertelenen sorunları olduğunu biliyoruz.

Biz tüm bu sorunların çözümü, şoför esnafının daha iyi kazanç elde etmesi için ekibimle birlikte çalışacağız” diyerek sorunlara da hakim olduklarını anlatmış oldu.