Devlet Adamı İzzettin Küçük ve Yılmaz İmenç

Hafta sonu önemli bir devlet adamını Orhangazi’de ağırladık.

Bursa eski Valisi ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı İzzettin Küçük ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen üye katılım programı için Orhangazi’deydi.

İzzettin Küçük, her hali ve tavrı ile tam bir devlet adamı olarak karşımızdaydı.

Sorduğumuz tüm sorulara büyük bir samimiyet ve içtenlikle yanıt veren İzzettin Küçük’ü özellikle 15 Temmuz 2016 hain FETÖ darbe kalkışmasında Bursa Valisi iken gösterdiği dik duruşu ile hatırlıyoruz.

Öyle ki İzzettin Küçük’ün duruşu ile nerede ise bir ülkenin kaderi değişmiş, üst düzey listelere ulaşılmış ve Türkiye Cumhuriyeti olarak ilk tutuklamalar ile gözaltılar da Bursa’dan başlamıştı.

Hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa’da gerçekleştirdiği 22 Ekim 2016 tarihli mitingde yaptığı; “Bursa, geçmişin hatıralarına olduğu gibi geleceğine de sımsıkı sahip çıkan bir şehirdir. İşte gençler 15 Temmuz gecesi Fetullahçı terör örgütü mensupları darbe girişimine kalkıştığında buna en kararlı şekilde direnen şehirlerden bir tanesi de Bursa olmuştur. Darbecilere karşı en sert tepkiyi Bursa’daki askerî ve mülki yöneticiler gösterdi. Darbecilerin Bursa’daki temsilcisi konumundaki bir albayın cebinde ele geçirilen görev listesi, o gece savcıların ve hâkimlerin FETÖ’ye karşı başlattığı operasyonun temel belgesi olmuştur, bunu biliyor muydunuz? Bursa’nın manevi muhafızlarının da o gece şehrimizi ve ülkemizi yalnız bırakmadıklarına yürekten inanıyorum” konuşması ile o dönemin Mülki Amiri Vali İzzettin Küçük’ün başarısından da övgü ile bahsetmişti.

İşte Böylesi bir Kahramanı ağırladık Orhangazi’de.

Orhangazi’den çok önemli mesajlar verdi Sayın Küçük. Özellikle kardeşlik vurgusunun altını çizerek ülkemizin birçok sorunu el birliği ile halledeceğimizin altını çizerken Sayın İzzettin Küçük’ün; “Bir olmak zorundayız. Başka Türkiye yok” ifadesi son derece önemli idi.

Diğer önemli mesajı ise ADALET vurgusu oldu. Adalet mekanizmasının adil bir şekilde herkes için işlemesinin önemine değinen Küçük, özellikle adamına göre bir muamelenin Gelecek Partisi iktidarında olmayacağının da altını çizdi.

İşte Sayın İzzettin Küçük’ün Orhangazi’de verdiği mesajları ve ziyaretinde en önemli faktör de şüphesiz Yılmaz İmenç Başkan oluyor.

Orhangazi’de siyasette ölü toprağının serpildiği bir dönemde Gelecek Partisinin faaliyeti gerçekten önemli bir çalışma. Öyle birileri gibi halkçı görünüp icraatta burjuva olan kimi ilçe başkanları gibi değil Orhangazi için her daim elini taşın altına koyan Gelecek Partisi Orhangazi Kurucu İlçe Başkanı Yılmaz İmenç adeta bir siyaset dersi vermektedir.

Sözüm ona muhalefetin ilçe başkanlarının Kimi denizde, kimi bilmem nerede yaz diye tatil yaparken sahada bir tek Yılmaz İmenç’i görüyoruz. Orhangazi’nin hangi sorunu var ise orada olan isim Yılmaz İmenç oluyor.

Burada da en büyük pay şüphesiz Yılmaz Başkana tüm bu çalışmalarda verilen aile desteğidir. Aile desteği olmadan hiçbir işte kimsenin başarılı olduğu da görüşmemiştir. Yılmaz İmenç Başkanın değerli eşi Ayten İmenç başta olmak üzere evladı Bedirhan İmenç’de babalarını hiçbir faaliyetinde yalnız bırakmayarak dağ gibi ailesi olarak yanında durması da siyaset için çok önemlidir.

Dedik ya Yılmaz İmenç Orhangazi’de bütün ilçe başkanlarına siyaset dersi veren bir ilçe Başkanı olmuştur.

Yılmaz Başkan için önce Orhangazi bilinci ve buna göre çalışmalarını yürütmesini ilçenin her alanında gördüğümüz ayak izi ile görmekteyiz.

Sayın İzzettin Küçük’te ziyaretinde Yılmaz Başkanın büyük özverisine vurgu yaptı.

Partinin Orhangazi’de kurulmasında ve bu günlere gelmesinde Yılmaz İmenç’in büyük özverisi olduğuna değinen İzzettin Küçük, tüm çalışmaların Genel Merkez nezdinde de takip edilip taktir topladığını sözlerine ekledi.

Bursa eski Valisi ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı İzzettin Küçük, Orhangazi’ye tam not vererek ilçeden ayrıldı. Birçok konu ile ilgili kendisi ile sohbet edip değerlendirme imkanı bulduk. İlerleyen yazılarımızda tarım ve sanayi başta olmak üzere bunları sizlere aktaracağım.