En anlamlı armağan – 10 Ocak

Çalışan Gazetecilerin Günü, yani bizlerin günü.

Hep nutuklarla, güzel süslü cümlelerle geçiştirilen ancak acılarla dolu bir gün aslında.

Bugün farklı bir armağan ve çalışma ile kutluyoruz 10 Ocak’ımızı.

Orhangazi Belediye Başkanı Sayın Neşet Çağlayan’ın her zaman ki naif düşüncesi ile anılara yolculuk yapan armağanını siz değerli meslektaşlarım için hazırlamak gerçekten uzun ve yorucu oldu.

Uzun bir arşiv çalışması neticesinde binlerce fotoğrafın içerisinden seçtiğim siz değerli meslektaşlarımızın fotoğrafları ile bir anı albümü yaptık.

İnşallah çalışmamızı beğenir ve geleceğe dair Belediye Başkanımızın güzel bir armağanı olarak evimizin en güzel köşesinde yerini alır.

Albümün son bölümünde ise gazeteci arkadaşlarımızın kadrajına takılan kendilerinin beğenip yolladığı fotoğraflar var.

Tüm arkadaşlarımıza yaptığımız çağrı ile katılım sağlayan gazeteci meslektaşlarımın çektiği fotoğrafları da bu anı albümüne sizlerle paylaştık.

Geleceğe aktarılmasını istediğimiz anılar elbette bunlar.

Her zaman çokluğu ile hep övündüğümüz Orhangazi Medyası…

Her zaman Türkiye’ye ve Bursa’mıza örnek bir yapıya sahip olmuştur.

Her ne kadar zaman zaman ufak anlaşmazlıklar olsa da yine biz biriz, biz bütünüz.

Milletvekilinden Kaymakamına, Belediye Başkanına velhasıl tüm dinamikleri ile yerel medyasının gücünü yanına alarak ilerleyen bir Orhangazi’dir…

Bizler Medya çalışanları olarak kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki yükümlülüklerini en iyi biçimde yerine getirmek için çabalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Özellikle;

Ana hedefimiz devletimizin bekası için kalemimiz ile mücadele etmek ve devletimiz üzerine kurulmak istenen tüm tuzaklar il vesayetlerin yok edilmesi yolunda emin adımlarla destek olmaktır.

Demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan medyamız, halkımızı doğru bilgilendirmenin yanı sıra, birlik ve beraberliğimizin korunması, meselelerimizin suhuletle çözülmesine katkı sağlaması noktasında yapıcı bir rol üstlenmeye de devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle bu anı eserini hazırlama ve ilçemiz belleğine kazandırma imkanı sunan başta Sayın Belediye Başkanımız Neşet Çağlayan olmak üzere eserin hazırlanmasında sunduklar katkılardan dolayı Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Necmettin Şahin, Belediye Özel Kalem Müdürümüz Sayın Celil Koç, Kültür Müdürü Sayın Çiğdem Yılmaz ile Kültür Müdürlüğü Personeli ve Erol Aslan Kardeşim ile Hasan Yılmaz Ustamıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Ahrete intikal eden tüm meslektaşlarımızı rahmet ile anarken mesleğimizin gelişip bu günlere gelmesinde katkı sunan herkese şükranlarımı sunarken hep birlikte daha nice 10 Ocaklarda buluşmak dileği ile…

10 Ocak 2016 / Orhangazi