EVET, EFENDİM BAŞLIYORUZ!!!

Uzun bir aradan sonra yeniden merhabalar. En son sizlerle Güncel Gazetesinde birlikte olduk ve hayat şartları gereği bu köşeden 3. Göz Gazetesinden sizlere merhaba diyeceğiz bundan sonda.

Hem gazete de köşe yazılarımız, hem web TV’de yayınlarımız ile 3. Göz Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olarak sizlerle birlikteyim 19 Mayıs 2022 itibari ile.

Baya ara verip birçok şeyi boşladığımın da farkındayım.

Meğer yazmadık ne çok konu birikmiş şöyle bir baktığımızda.

Tek derdimiz Orhangazi ve Bölgemizin sorunlarının çözüme kavuşması için karınca kararınca yol gösterip çözüm önerilerini göstermektir.

3. Göz Medya İmtiyaz Sahibi İrfan Aydın, Gazetemiz Siyasi Danışmanı Yüksel Akbayrak ve Reklam Departmanı Sorulumuz Emre Yıldız, Danışma Kurulumuz İbrahim Gülbeycan, Berrin Tuğral, Recep Koca ve birbirinden değerli kadromuz ile yeniden adeta küllerinden doğarak Orhangazi’de yazılamayanları şimdilik haftalık olarak yayınlayacağımız gazetemizde sizlere aktarmaya çalışacağız. Zaten özellikle Sansürsüz Ters Köşe yayınları ile her Salı İrfan Aydın ve Yüksel Akbayrak bunu fazlası ile yerine getiriyordu ama gazete tadı her zaman başkadır.

Dedik ya ne çok konu birikmiş.

Sadece konu değil orası burası ayrı oynayanlarda baya bir öz güvenli hale gelmiş.

Merak etmeyin gazetemizde önümüzdeki sayıdan itibaren yer alacak magazin sayfamız ve kulis köşemizde neler olacak neler. Çok sustuk zannedenler özellikle bu sayfalar inanın sizi çok ilgilendiriyor.

Sizlerde mail ve iletişim adreslerimizden bizlere yazılmasını istediğiniz konuları iletebilirsiniz.

Ama sadece şunu ifade edeyim:;

Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ve inanın birçok kişinin uykusu kaçacak.

Ne ben eski Muharrem Değirmen’im ne de düşüncelerim o Hümanist Muharrem Değirmen’e ait.

Derler ya bazı değer ve duyguları öldürdünüz diye işte tam da o…

O yüzden alıştığınız olaylara duyguları ve kalbi ile bakan bir kişi ne yazık ki tarihin tozlu sayfalarında yerini aldı. Yeni dönemde herkes hak ettiğini alacak ve biriktirdiğimiz konuları tek tek ele alacağız.

Ha illa haftalık olarak gazetede birlikte olmayacağız elbette. Ah ne sürprizler ile karşınızda olacağız. Ama her zaman bir saygı ve Oğuz Töresi ve Basın etik kuralları çerçevesinde yapmamız gerekeni yapacağız.

Şimdiden söyleyeyim kulis bilgileri ve magazin haberlerinde muhatapları ilaçlarını yanına alarak okusun bazı şeyleri.

Eee medyada kulis ve magazin diye bir branşta var değil mi?

Haydi Bismillah…

MAGAZİN SEVER MİSİNİZ!

Diye soracağım da haftasonu magazin haberlerinden geçilmediğine göre demek ki toplumun büyük bir kısmı magazinden hoşlanıyor. Sağolsun bizim patron da ha bire magazin müjdesi veriyor sonra geri çekiliyor. Gerçi bilenler bilir İrfan Aydın’ın bu ilçede bildiğini ben bile bilmek istemem fakat Allah vergisi merhameti çok şeyleri engelliyor. Fakat İrfan Aydın’ın bir özelliği daha var ki bunu da dost düşman herkes takdir eder. O da verdiği sözden asla dönmez. Ölüm bile olsa sözünün arkasında durur. Ben de 3.Göz Medya Ailesine resmen katılırken sayın patrondan magazin konusunda söz aldım. O bildiklerinden azıcık da olsa paylaşacak, ben ve saha ekibim bunları araştırıp neticesini bulduğumuzda her türlü yayınlama yetkisine sahip olacağız. Eeee benim inadımı da herkes çok iyi bilir. Yeterince kırıldım. Bu saatten sonra bakacağız dalgamıza. Sahi ya bazı siyasilerin Yalova ile bu kadar yakın bağ kurmalarının arkasındaki neden ne ola ki.Yalova’dan siyaset hayatlarına mı devam edecekler yoksa hayat arkadaşlığına mı… neyse yolumuz uzun. Kısa sevenler için de bir yol buluruz..

MARKET VE KAFELER İÇİN BÖLÜM AÇILMALI

Özellikle kasiyer ve diğer market görevlileri ile ilgili belirttiğim konuda Milli Eğitim Müdürlüğü ciddi bir çalışma başlatmalıdır.  Çünkü; Orhangazi’de özellikle iki sektör her geçen gün büyümüş ve ciddi personel ihtiyacı duymakta. Biri marketler, diğeri de kafeteryalar…

Her ikisinde de ciddi eleman ihtiyacı olmakta.

Her iki sektör yetkilileri ile zaman zaman görüşmelerimizde bu taleplerini dile getirmekteler. Gerek çıraklık eğitim merkezlerinde ve gerekse Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde sektörleri ile ilgili kurslar açılmasını ve kalifiye eleman kursları olmasını istemekteler.Umarız eğitim yetkilileri ilçede eğitimi alt üst etmekten ve sendika emrinden fırsat bulup icazet alırda bu sorunlarla da ilgilenip sektörün sesine kulak verebilir.

BİR DEĞER: HAKAN SEZEN

Güzel bir insandan bahsetmek isterim sizlere bu yazımızda.

Orhangazi ve Bölgemiz için gerçekten büyük bir şans olan Dr. Hakan Sezen’den bahsetmek isterim.

Yalova İl Sağlık eski Müdürü olarak geçmişte görev yapmış ve uzun tecrübesi sonrası şimdi Atakent Kurumunda uzun zamandır Genel Müdür olarak görev yapmakta.

İl Sağlık Müdürlüğü görevinde başarılarla dolu bir geçmişi olan Hakan Sezen, Orhangazi ve Gemlik’te göreve başladığı günden itibaren adeta can simidi gibi oldu. Özellikle birçok sivil toplum kuruluşunun, spor kulüplerinin her zaman yanında olup hiçbir çıkar gözetmeden her zaman Orhangazi’nin yanında oldu Hakan Sezen. Hangi hasta ve hasta yakını gitse maddi manevi en büyük desteği Hakan Sezen’den gördü. Hakan Sezen’li Atakent Hastanesine gittiğinizde kendinizi “Özel hastanedeyim, maddi açıdan bizi zorlayacaklar” mantığı ile karşılaşmıyorsunuz. İnsan olmanın  gereği olarak Hakan Sezen’in idaresi ile tüm çalışanlar büyük bir hassasiyetle herkese yardımcı olmaya gayret gösteriyor. Burada yine Hakan Hocamın en büyük yardımcılarından birisi olan Muhammed Ceylan kardeşime de değinmeden geçemeyeceğim. Muhammed Ceylan’da Hakan Hocamın olmadığı zamanlarda kendisini aratmadan büyük bir sorumluluk bilinci ile Orhangazi ve Gemlik halkı için gerçekten “Önce Sağlık” bilinci ile hareket etmekte. Özetle ilçemiz için büyük bir değer olan Dr. Hakan Sezen’in değerini daha fazla bilmeliyiz ve kırmadan daha fazla sahip çıkarak güzel çalışmalarında daha fazla yanında olmalıyız. Güzel gönlüne sağlık Hakan Hocam…

ILIPINAR’I UNUTMAYIN!

Öncelikle baştan belirteyim Ilıpınar su kaynağından ibaret değil. Tarihi değeri önemli ve o ön plana çıkmalı. İznik Müzesi tadilat sonrası yeniden açılmasının ardından depoya kaldırılıp ne olduğu belli olmayan Ilıpınar’dan çıkan eserler yeniden sergilenmeli ve akıbetine bakılmalıdır.

M.Ö. 5400 yıllarına kadar uzanan Ilıpınar kazı çalışmaları, Orhangazi turizmine alt yapı oluşturmaktadır.

İlçenin bulunduğu alan çok eski devirlerden bu yana yoğun yerleşimlere sahne olmuştur. Geniş bir tarih hazinesine sahiptir. Bunların en önemlisi Ilıpınar kazılarında ortaya çıkmıştır. Çeşitli eşyalar ve mezarlar bu kazılar sonucu ortaya çıkmıştır. Ilıpınar Höyüğü ilk kez 1948 yılında Türk araştırmacı K.KÖKTEM tarafından keşfedilip bilim dünyasına duyurulmuştur.

Bursa bölgesinin en eski yerleşim birimi olduğu belirtilen Ilıpınar Höyüğünde yapılan kazılar sonucunda M.Ö.5400 yıllarına dayanan  çok sayıda tarihi eser bulunmuştur.

Hatta tatil ve hafta sonu programları da ilçemizde bu anlamda ne bireysel nede organizasyon yapılmaz.

Geç kalmadan güç olmadan ilçemiz doğal zenginliklerinin gün yüzüne çıkartılarak ilçemize kazandırılması için bireysel ve kurumsal olarak adım atmalıyız.,