GELECEK EMİN ELLERDE: Mustafa Egehan DEMİREL

Bülent Turantekin Hocam ellerinden hürmetle öpüyorum. Mesleğim adına ne öğrendi isem senden öğrendim. Kulakları çınlasın Nihal Turantekin Hocam; “Ah be oğlum hocandan her şeyi öğrendin ama Bülent’in dağınık çalışmasını da öğrenmeseydin” diye takılırdı.

Gazetecilik bir yandan araştırıp sorgulamayı, ait olduğun şehre ve ülkene görevlerini gözlemler ile yerine getirmeyi bana öğreten isim Bülent Turantekin Hocam olmuştur.

Şimdi bizlerde naçizane öğrendiklerimizi ve bilgilerimizi gelecek kuşaklara aktarmak için çalışıyoruz.

Sizlerinde takip ettiği üzere geçtiğimiz hafta İç Anadolu ve Batı Karadeniz Bölgelerinde idik. Birçok şehir gezdik. Ankara, Sivas, Yozgat, Polatlı, Tokat, Amasya, Çorum…

Bizde bu gözlemlerimizi sizlerle paylaşacağız. Her hafta “ANADOLU YOLLARINDA” başlığı ile sevgili kardeşim, amcasının genç yazar adayı Mustafa Egehan Demirel ile gezdiğimiz şehirleri, esnafların taleplerini, şehirlerde gezdiğimiz yerleri öyküleri ile sizlere aktaracağız.

Gelecek Emin ellerde dedik başlığımızda…

Tüm gezdiğimiz yerlerde birçok röportajı yapan, fotoğrafları çeken ve tüm detaylarla ilgili telefonuna notlar alan geleceğin genç yazarı Mustafa Egehan Demirel oldu.

Öyle büyük bir hevesle daha yolayken kafasında nelerin nasıl yazılacağını kurgulayıp not alan sevgili yeğenim Mustafa Egehan Demirel birer birer sizlere aktaracak hepsini.

Bu defa kalem Mustafa’mda olacak. Ben sadece okuyucu olacağım sizler gibi.

Yolun açık olsun amcam…