GENÇLİK HÜSEYİN BAŞ’LA KENDİNİ ANLAYAN LİDERİNİ BULDU

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını İstanbul’da Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş ile birlikte İstanbul’da kutladık.

Kadıköy Bostancı Kültür Merkezinde idik. Program öncesi merak ettim ve salonun 2.500 kişilik olduğunu öğrendim. Bu sayı koltuk sayısı. Ayakta olanlar ve dışarıda salona giremeyip orada dinleyen bir o kadar kişi. Derler ya hani coşku salona sığmadı diye. Gerçektende salon kapasitesinin nerede ise iki katı dışarıda idi.

Salonda en fazla dikkatimi çeken ise katılım sağlayanların nerede ise yüzde 60’ı kadın ve gençlerden oluşması idi.

Katılım sağlayan Gençlerin büyük çoğunluğu ise ilk defa oy kullanacak kişilerdi.

BTP, Haydar Baş ve emaneti Hüseyin Baş sevdalısı idi orada bulunanlar.

Yani BTP…

Ülkemizin siyasi irade tarafından adım adım Cumhuriyet’iminiz ilkelerinden ve kazanımlarından uzaklaştırıldığını gören Prof. Dr. Haydar Baş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün daha önce başlattığı Kuvayi Milliye hareketinin tekrar başlatılmasını öngörmüştür.

İşte bu ilke ile babasının emanetini en iyi şekilde Kuvayi Milliye ruhu ile en ilere taşımak isteyen Hüseyin Başkanı dinledik.

Öyle önünde prompterdan ya da elinde ki kağıtlardan okuyarak değil. O anda salondan aldığı enerji ne ise zihninde ki düşüncelerini paylaşıp tarihi mesajlar verdi. Haberlerimizde geniş şekilde bunlara yer verdik, uzun uzadıya değinmek istemiyorum.

Sadece gündemde en önemli başlık olan 6’lı masa konusu ve ardından yaşanan birkaç maddeye değinmek isterim.

Öyle hazımsızlık yaratmış ki BTP’nin 6’lı masada yer alma isteği. Hadi Ahmet hakan ve Nagehan Alçı gibi FETÖ’den sabıkları anlarız rahatsızlıklarını. Ama CHP’nin gazetelerdeki kalemşorları ile TV’lerde ki fondaşları sabık FETÖ’cülerden daha fazla rahatsız olmuşlar.

Sayın Hüseyin Baş sağ olsun bu FETÖ sabıkları ve CHP’nin fondaşlarına öyle tarihi cevap verdi ki;

“Siz benimle ilgili saçma sapan iftiralar ortaya atacaksınız. Ne için? Saltanatınızı ayakta tutmak için! Bakın bu yöntem FETÖ’nün yöntemidir” diyen BTP lideri şu dikkat çekici ifadeleri kullandı:

“Biz geçmişte gördük bunları, bunlar FETÖ’nün yöntemidir. FETÖ’nün artıkları, FETÖ’nün satın aldıkları, dün Haydar Hocayla mücadele ettikleri gibi bugün de bu kardeşinizle mücadele ediyorlar. Bizim bir özelliğimiz vardır o da şudur; bizim bir kavgayı kazanmak için kavga etmemize gerek yoktur. Bizimle kavgaya girenler otomatikman zaten yenilmiştir. Biz kazanacağız.”

Gerçekten de ekran ekran dolaşıp BTP liderine iftira atanların isimlerini arama motorlarında Fetullah Gülen ile birlikte yazıp aradığınızda hemen hepsinin ‘FETÖ sevici’ olduğunu, geçmişte FETÖ’ye övgüler dizdiğini görüyorsunuz.

FETÖ firarda, fikri, yöntemleri, karalamaları, iftiraları TV kanallarında, gazete köşelerinde…

Dikkatli olun, ayık olun, bu sefer aldanmayın.

Son söz…

Rahmetli Prof. Dr. Haydar Baş’a ve davasına gönül veren ve halende bağlı olan Muharrem Değirmen olarak diyorum ki;

Biz senle birlikte bindiğimiz o gemiden hiç inmedik ve beklenen zaman gelene kadar o gemide senle olmaya devam edeceğiz.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) ilkelerinden ve çizgisinden hiçbir taviz vermeden Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın yetiştirdiği eşsiz kadroyla, yeni yetişen gençlerin takviyesiyle ve liderleri Av. Hüseyin Baş’la birlikte yoluna devam etmektedir.

Hem de kimsede olmayan…

Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet Milli Devlet projelerini ülkemizde de uygulayarak devletimizi kâinat devleti, milletimizi de dünyanın en zengin en mutlu milleti yapacak lider ve kadro hizmet beklemektedir.

Hocamın tabiri ile çatlayanların, patlayanların ve hortlayanların da işte karın ağrısı budur.