İYİ PARTİ KONGRE SÜRECİNDE

İYİ Parti’de Genel Merkez kadrolarında yaşanan bazı sıkıntılar kongre kararı aldı. İlçe, il ve genel merkez kongreleri yapılacak ve seçim üstü milletvekilliği düşünenler kadrolarda yer almayıp seçim üstü istifaları ile kimsenin de teşkilatları yarı yolda bırakmasının da önüne geçilecek.

Orhangazi İYİ Parti’de kongre 2.Aralık.2022 tarihinde saat 15:00’te Arapzade Mah. Arkaltı Cad. Bektaş 1 Düğün Salonu’nda yapılacak. İsmail Kaya Başkanın tek liste ile gideceği görünen seçimlerde oluşacak kadro hem Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı hem de yerel seçimlere İYİ Parti’yi taşıyacak kadroları meydana getirmiş olacak.

Son dönemlerde birçok kişi İYİ Parti’ye üye olmakta. Özellikle AK Parti mevcut ilçe teşkilatı ve Belediye Başkanı Bekir Aydın ile geçinemeyenlerin adresi İYİ Parti olmuş gibi görünüyor. Birçok kişi yeni yönetimde yer almak isteyecek elbette taze kan ya da yeni isimler olabilecek. Ama önemli gördüğüm bir iki gözlemi sizlerle paylaşmak isterim.

İki önemli hususa muhakkak dikkat edilmelidir.

İlki;

İYİ Parti ilk kurulduğunda ne FETÖ’cülüğü kaldı, ne teröristliği, ne bölücülüğü…

Her şey dendi, söylendi. Resmi olarak kimse bir veri ortaya koyamadı.

O ağır ithamların olduğu dönemde tüm baskılara rağmen korkmadan Orhangazi’de İYİ Parti’yi kuran, parti saflarında ve yönetim kademelerinde olup deyim yerinde ise onca ithama rağmen risk alıp “İYİ PARTİLİYİM” diyenler ve bugünlere partiyi getirenler.

İkincisi;

Güce tapıp, geçmişte kızdıklarından intikam aracı olarak bugün İYİ PARTİ’yi görüp sözde siyaset yapmak isteyenler. İşte bu gerçekten sıkıntı. En basit örneği sosyal medyada paylaşım beğenmeleri bile içlerinde ki geçmiş sevgisini atamadıklarını göstermekte.

Bu iki konu dikkat edilmesi gereklidir diye düşünüyorum.

Gerçi İsmail Kaya, siyasette tecrübesi ile kimin ciğeri kaç para çok iyi bilir.

Biz sadece gözlemimizi ortaya koyduk.

Çünkü İYİ Parti Orhangazi’de önemlidir ve kadroları da bu yüzden büyük önem taşımaktadır.