Lojistik Merkezinin önü açılmalıdır

Uzun zamandır beklenen ve gündemi meşgul eden önemli konulardan birisi Orhangazi’nin Lojistik Merkezi olma yolundaki adımlar oldu.

Hele son yerli otomobilin iki adım ötemizde ki Gemlik’te yapılacak olması ile lojistik bir adım daha öne çıkan konu oldu.

Bununla ilgili gerçekten geleceği gören önemli bir isim var.

Beytullah Güneş…

Orhangazi Taşıyıcılar Kooperatifi ve Kooperatif bünyesinde kurulan Orhangazi Lojistik, özellikle şirket vasıtası ile Orhangazi’deki hedefini gelecek adına daha yüksek tutmaya başladı. Orhangazi’nin gelecekte lojistiğin merkezi olacağını ifade eden Kooperatif Başkanı Beytullah Güneş, Orhangazi Lojistik A.Ş.’nin faaliyet alanlarını genişleteceğini belirtirken, şirket olarak depoculuk faaliyetine de gireceklerini ifade etti her fırsatta. Önemimin hep altını çizdi.

Bilindiği gibi;

Orhangazi Taşıyıcılar Kooperatifi ve Kooperatife bağlı Orhangazi Lojistik A.Ş. firması Çeltikçi altındaki kooperatif merkezinin hemen bitişiğinde yer alan eski Tül Fabrikasını satın aldı. Mayıs ayının başında yapılan Kooperatif Genel Kurulunda kooperatif merkezinin bitişiğinde bulunan eski Sarender Tekstil fabrikasının yerinin satın alınması için Kooperatif yönetimine yetki verilmişti.

Tüm alt yapısı ve çalışmaları tamamlandıktan sonra gözler bugün ki Belediye Meclisine çevrildi.

Bugün Belediye Meclisi toplantısına İmar Komisyonundan Taşıyıcıların talebi ile ilgili bir madde gelmesi bekleniyor.

Başından beri Lojistik Merkezi olarak istenen talep ne yazık ki lojistik üstü değil sadece depolama alanı olarak gelecek.

Bölgemiz özellikle yerli otomobilin dibimizde üretimi ile lojistik alanında büyük bir şansı tepmiş olacak.

Bu konuda bir kez daha aklıselim şekilde düşünülmesi gerekli.

Bu atılan adım ile geleceğe dair daha önemli adımların önü kesilebilir ve lojistik merkezi olma şansını da başka bir yere kaptırabiliriz.

Bu konuda lütfen bir kez daha tüm detayları ile gelecek adına düşünün.

Yoksa kaçan fırsat büyük olacak.

Bugün ki mecliste onaya sadece depo olarak gelecek ve ne yazık ki o saatten sonra bu bölge de lojistik alan olarak planlama yapılmasının da önünü belli oranda kapatmış olunacak.

Lütfen bunun farkına varalım, bir daha düşünelim, bir daha konunun tüm paydaşları ile bir kez daha masaya yatıralım konuyu.

Bacalı kirli sanayi değil, atık üreten zarar veren bir talep değil istenen.

Bölgemize ciddi katma değer sunacak bir yatırım olacak.

Ve gelecek adına önemli bir adımın başlangıcı olacak.

Lütfen bu konuda bir kez daha düşünelim yarın “keşke” dememe adına…

7 Ocak 2020