Muharrem Değirmen’in 10 Kasım Sergisine Yoğun İlgi

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının ardından 76 yıl geçmesi münasebetiyle dün ilçemizde bir çok etkinlik gerçekleşti. Yapılan etkinlikler çerçevesinde Orhangazi Kaymakamlığı ve Orhangazi belediyesi adına Gazeteci Muharrem Değirmen, bir sergi açtı. Değirmen “10 Kasım”, Atatürk ve Türkiye Pulları Fotoğraf Sergisini, Orhangazi Cumhuriyet Meydanında vatandaşların beğenisine sundu. Serginin açılışına, Orhangazi İlçe Kaymakamı Mustafa Selman Yurdaer, Orhangazi Garnizon Komutanı Ogün Demir, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Orhangazi Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Orhangazi Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun, İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Alıcı, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Kaya, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Yüksel Akbayrak, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Doğan Terzi, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yahya Safran, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Sevinç, OTSO Başkanı Ergün Efendioğlu ve Başkan Yardımcıları Sibel Binici ve Murat Öztürk katıldı. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar sergiyi büyük ilgi ile incelediler. Herkesin büyük beğenisini kazanan sergide Mustafa Kemal Atatürk’ün pek çok kimsenin bilmediği fotoğraflarının yer alması dikkat çekti.

MUHTEŞEM ÇALIŞMAYI KUTLUYORUM

İlçe Kaymakamı M. Selman Yurdaer, yapılan çalışmanın çok önemli olduğuna vurgu yaparak bu tarihi fotoğrafların ilçe halkı ile paylaşılmasını sağlayan Gazeteci arkadaşımız Muharrem Değirmen’i kutluyorum. Kendisinden daha farklı sergi çalışmaları da beklediğimizi belirtmek istiyorum dedi.

ÇAĞLAYAN’DAN DESTEK SÖZÜ

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ise ilçe belleği için son derece önemli olan bu çalışmaların muhakkak devamının gelmesi için Muharrem Değirmen’e Orhangazi Belediyesi olarak destek vereceklerinin sözünü verirken çalışmaların albüm ve kitap olarak Orhangazi belediyesi yayınları adı altında çıkacağının da müjdesini verdi.

DEĞİRMEN’İN 4. FOTOĞRAF SERGİSİ OLDU

10 Kasım’da Gazeteci Muharrem Değirmen tarafından özel olarak hazırlanan fotoğraf sergisi ile aynı zamanda Değirmen’in 4. Fotoğraf sergisi olmuş oldu. Daha önce de 23 Nisan’da 2 sergi ile ilçe halkı ile buluşmuştu. 1933’te Orhangazi’de Cumhuriyetimizin 10. Yılını konu alan o dönemim fotoğrafları ve bu güne uzanan serüveni ile dün açılan Atatürk ve Türkiye Pulları Fotoğraf Sergisini ile 4 sergi olmuş oldu. Sergi akşam saatlerine kadar Cumhuriyet Meydanında vatandaşlar tarafından merak ve beğeni ile incelendi. 10 Kasım 2014