O yandaş medya ise sen nesin?

Televizyon kanallarını izlemek artık insanı iğrendiriyor. Halka karşı gazetecilik görevinin gereğini yerine getirmek yerine bindikleri geminin sirenini çalıyorlar sadece.

Ağızlarında ki ifade: “YANDAŞ MEDYA”

Kimin, neyin yandaş medyası?

Yılların gazetecileri sundukları televizyon programlarında ve yazdıkları köşe yazılarında kullandıkları ayrıştırıcı üslup çirkin ötesi bir durumdur.

Halk TV’yi açıyorsun “Karşı taraf”, “Yandaş medya”  “Bizim mahalle” gibi ifadeler…

A Haber’i açıyorsunuz “Bizim cenah”, “Onlar” “Yandaş medya”

Halk TV başta olmak üzere KRT, TV 5, Fox TV, TELE 1 gibi kanallar ile Sözcü, Cumhuriyet, Korkusuz gibi gazetelere baktığınızda tü kaka olan AKP ve MHP ile Cumhur ittifakı.

A haber başta olmak üzere Ülke TV, Akit TV, ATV, Kanal 7, TV Net, TGRT Haber gibi kanallar ile Yeni Şafak, Yeni Akit, Hürriyet, Takvim, Türkiye, Akşam gibi gazetelere baktığımızda da CHP, İyi Parti, Gelecek Partisi ve diğerleri tü kaka şeklinde.

Birbirine yandaş diyen İki tarafta da ikinizde yandaşın kralısınız.

Her iki gurupta da bunu yapanlar ne gazeteci ne televizyoncudur. Sizler sadece tetikçisiniz.

Taraflı medya, gazetecilerin veya haber ajanslarının olayları veya hikâyeleri anlatırken belli bir görüşü yanlı olarak yansıtmasıdır. “Taraflı medya” tanımı, bireysel bir bakış açısına sahip gazeteciler veya makalelerden ziyade, her zaman hissedilen veya genelde hissedilen gazetecilik etikleri ve standartlarına aykırı bir haberciliği ima eder. Çeşitli ülkelerde taraflı medyanın tanımı ve derecesi büyük ölçüde tartışmalıdır.

Sözün özü her iki tarafta da yer alan sizler aslında yandaş değil fondaşsınız!!!