ORHANGAZİLİ MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANLARI

Orhangazi KOÇ İlkokulu tarafından hazırlanan “Milli Mücadele Kahramanları” programına davet edilerek katılan Gazeteci-Yazar ve 3. Göz Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Muharrem Değirmen, Orhangazi Milli Mücadele kahramanları ile ilgili bilgiler aktardı.

Okul Müdürü Fatih Sarıkaya’nın Milli ve Manevi değerlere büyük önem verdiği KOÇ İlkokulunda öğrenciler Milli Mücadele ruhu ile eğitimlerini sürdürüyor.

Orhangazili, 8 istiklal Madalyası sahibi Kurtuluş kahramanımızın olduğunu ve bunların bilinen ikiş isminin Derviş Bey ve Refik Atay olduğunu vurgulayan Muharrem Değirmen istiklal Şehitliği ile ilgili yaptığı konuşmada Sunumuna Orhangazi’de birçok kişinin gerçek manasına dikkat etmediği Alis yolu üzerinde bulunan İstiklal Savaşı Şehitliği tanıtımı ve öğrencilerimizin bunu bilmesi gerekliliği ile başlayan Muharrem Değirmen, konuşmasında Milli Mücadele sürecinde Orhangazi’nin büyük mücadele örneği gösterdiğinin altını çizerek; “Kurtuluş savaşında büyük katliamlara maruz kalan Orhangazi’nin kahraman mücadelesini yazmak şahsıma onurların en büyüğünü verdi. Milli Mücadele’nin en acı katliamlarının yaşandığı Orhangazi’de olanları araştırıp kaleme almak gerçekten zordu. Yapılan katliamları ve çekilen acıları gördükçe yaşadığımız toprakların ne denli önemli olduğunu ve 15 Temmuz gibi alçak bir kalkışmayı yapanların emellerini daha iyi anlayabiliyoruz” dedi.

HER BİRİNİZ MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANISINIZ

Etkinliğe katılan Gazeteci-Yazar ve 3. Göz Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Muharrem Değirmen’de tüm sunumları dinleyerek böyle bir proje başlatıp çocuklarımızı değerlerle yetiştiren ailelerine, öğretmenlere, değerlerimizle büyüyen ve aldığı görevi başarıyla tüm benliğiyle yerine getiren küçük kahramanlarımıza sonsuz teşekkürlerini sundu.

TİMSAL KARABEKİR’DEN VİDEOLU MESAJ SÜPRİZİ

Programın sorunda ise öğrencileri ve öğretmenleri büyük bir sürpriz karşıladı. Milli Mücadele Kahramanımızın kızı Timsal Karabekir, Gazeteci-Yazar Muharrem Değirmen’e böyle bir programa vesile olduğu için teşekkür ederken KOÇ İlkokulu Öğretmen ve öğrencilerine yolladığı video mesajı tebriklerini ileterek başarılarının devamını diledi. Timsal Anne en kısa zamanda öğrencileri İstanbul Kazım Karabekir Müzesinde ağırlamak istediğini de belirterek başarılarının devamını diledi.