TSK GÜNÜNÜ NEDEN UNUTURSUNUZ?

24 Kasım Öğretmenler gününde Milli Eğitim Müdürü çelenk koyar.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında İlçe Spor Müdür Vekili çelenk koyar.

Polis Haftasında Emniyet Müdürü çelenk koyar.

Vergi Haftasında Vergi Dairesi Müdürü çelenk koyar.

Kurtuluş Gününde Belediye Başkanı çelenk koyar.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Milli Eğitim Müdürü çelenk koyar.

Ama ne yazık ki 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlamalarında önemli bir günü es geçiyoruz.

Ne yazık ki son 30 Ağustos’ta da böyle oldu.

Devletimizin resmi mercileri;

Örneği Milli Savunma Bakanı ve diğer bakanlıklar, cumhurbaşkanlığı gibi yetkili merciler yayınladıkları mesajda; “30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü Mesajı” şeklinde yer verilirken Orhangazi’de yetkililerin “ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü” umurlarında olmamakta.

Yukarıda bahsettim bu ilçede saygısı olmayan kravatsız halleri ile çelenk sunanlar var iken TSK gününde Garnizon çelenkleri de sunulup konulmalıdır.

Herkes gününde çelenk sunarken neden Garnizon-TSK çelen sunmaz, ya da buna izin verilmez?

Herkesin gününün kutlanmasına izin verilirken neden “ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü” unutulur ve görmezden gelinir?

Ha gerçi evinin önünde yıpranmış Atatürk resminin içler acısı halini görmeyenin bundan umuru olur mu o da ayrı mesele!!!

KAYMAKAMLIK WEB SİTESİ ÜZERİNE

Daha dönemin kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz döneminden bu yana bilgilerin güncellenmesi gerektiği ile ilgili defalarca uyardık.

Ne protokol listesi, ne Orhangazi ile ilgili bilgiler ne de fotoğraf diye yüklenen materyallerin açılmaması…

Çağımız artık teknoloji çağı olduğuna göre Orhangazi ile ilgili bilgi almak isteyen kişinin şüphesiz ilk başvuracağı kaynak şüphesiz en yetkili merci olan Orhangazi Kaymakamlığı web sitesi oluyor.

Ama ne yazık ki düzeltin diye iletmekten dilimizde tüy bitti.

Ha diyeceksiniz Orhangazi’de her dert bitti bu mu kaldı mesele?

Ama dışarıdan birçok serzeniş var bu konuda.

Sırası ile bakalım hep birlikte isterseniz…

Öncelikle eksik olan İlçe Protokol listesine göz atalım.

Öncelikle bu listeyi yapan arkadaşlar siyasi partilerin kısaltmalarını neye göre yapmışlar bi açıklama yapmaları lazım. Partilerin tüzüklerinde ne Adalet ve kalkınma Partisinin kısa ismi AKP, ne de Saadet Partisinin kısaltılmış adı SP’dir. Kafanıza göre uydurduğunuz kısaltmaları düzeltin bence.

Güncellenmeyen bir liste var karşımızda. Örneğin rahmetli Ömer Şeker ağabey vefat edeli hayli bir zaman olmasına rağmen BBP İlçe Başkanı olarak yer almakta. Yine aynı şekilde

ÖDP İlçe Başkanı Şerafettin Aldemir, BTP İlçe Başkanı Ali Yeşilyurt yer alırken daha vahimi defalarca iletilmesine rağmen İYİ Parti ve İlçe Başkanı listede yer almamakta ve ısrarla iletilmesine rağmen eklenmemekte.

Yine kurum yazılmış ama isimleri yok ilçede bu protokol listesine göre ve halen Meclis Üyeleri listesinde hatalar yığınla. Ne parti değiştirenler, ne yeni meclis üyeleri ne istifa edenlerin silinmesi değişmemiş durumda.

Aynı şekilde Gelecek Partisi İlçe Başkanı Yılmaz İmenç ismi Yeniden Refah Partisi başkanı olarak yazılmış.

Basın listesinde ise devletin vergi, SGK pirimi alıp gazete-medya kurumu olarak tescil ettiği 3. Göz Gazetesi çıkartılıp yazılmamış.

Kaymakamlık kişisel egoların tatmin yeri değildir Süleyman Efendi!!!

İstersen Süleyman Efendi senle kısa bir Antalya, İzmir ve Kuşadası yolculuğuna hatta daha önce görev yaptığın bir ki yer şeceresine bakalım hep birlikte ne dersin?

Protokol listesinde muhakkak gözümüzden kaçanlar vardır. Bizim görebildiklerimiz bunlar.

Şimdi sırası ile web sitesinde yer alan menülerle devam edelim.

İlk sırada yer alan kaymakamlık menüsünü tıklayınca altında yer alan başlıklarda daha facia bir durum karşılıyor bizi. Tarihçe diyorsunuz karşınıza fi tarihinde çekilmiş bir dış cephe ile Hükümet Konağı içerisinde yer alan birimler yazmakta. Ha bu arada Orhangazi Adliyesi bulunmaktadır diye yazmışsınız ya o Hürriyet Mahallesine taşındı belirteyim. Tarihçeyi geçtik Hükümet Konağı verileri düzgün olsa idi.

Yine Kurumsal Kimlik menüsünde “indir” diye skala ile kurum fotoğrafı ile açılıp görünmeyen Kaymakamlık logosu karşılıyor sizi.

Ve yan menüde Orhangazi kısmını tıklıyoruz. Orhangazi ile ilgili bilgileri öğreneceğiz ya dışarıdan biri olarak ziyaret ediyoruz çünkü. Ama sükutu hayale uğruyoruz. Koca Orhangazi’yi Kültür-Turizm ve Ekonomi-Tarım ile geçiştirmişsiniz. Ah birde içerikleri doğru olsa gam yemeyeceğim. Kültür namına bir şeyin yer almadığı bölümde Turizm kısmı da 2005 yılında kalmış. Büyükşehir yasası hiç tanınmamış halen köy statüsünde kabul ediliyor web sitesinde. Tarım kısmında ise ayrı bir facia karşılıyor bizi. Kivi konusunda büyük bir ivme yakalayan Orhangazi’de kivinin K’i yer almıyor tarım kısmında. Yine tarımla ilgili veriler fi tarihinden kalma, baştan aşağı yanlış bilgiler.

Başka ne var Orhangazi menüsünde diyecek olursanız? Bu kadar başka bir şey yok koca Orhangazi’de…

Mahalli idareler kısmında ise Orhangazi nüfusuna da bir bakın güncel halini yazın bir zahmet.

Hizmet Birimleri menüsünde ise daire müdürleri isimleri de fi tarihinden kalmış onu da güncelleyin bi zahmet. Alayı yanlış…

Haberler menüsünde ise hak getire güncelleme. Sayın kaymakamımız ilçenin her yerinde herkesle iç içe ve birçok önemli faaliyete imza atmakta. Ancak burada hiçbiri yer almamaktadır. Yine aynı şekilde duyurular kısmında 6 ay öncesinde kalmışsınız.

Orhangazi’yi tanıtamayan bir web sitesi ne yazık ki. Bazı arkadaşlar kendilerine proje yazma ofisi kurup, dışarıda ortaklık yapıp onlarla uğraşacağına bi zahmet asli vazifelerine de baksınlar!!!

Orhangazi adına hiçbir bilginin, belgenin ve fotoğrafın yer almadığı bu web sitesi ilçeye yakışmamaktadır.

Kısacası Kaymakamlık web sitesi Bay Süleyman ve ekibinin devlet ciddiyetini de ortaya koymaktadır.