Yarım asırlık mesleğe veda

Orhangazi’de yarım asırdan fazla erkek berberi olan hizmet eden 55 yıllık berber Nurettin Gültekin mesleği bıraktı. Çıraklık, kalfalık ve ustalık ile geçen tam 55 yıllık meslek hayatı. İlçemizin mizahı ile sevilen esnaflarından Nurettin Gültekin sağlık sorunları ile baba mesleğini bıraktığını açıklarken son traşı da Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yahya Safran’a yaptı.

Günlük hayatımıza neler girip çıkmış; ne izler, ne anılar bırakmış… Her yılın sonunda ”neler in, neler out olmuş” deyip, yılın bilançosu çıkarılır ya; bizde öyle yapıyor, son elli yılda geçen zamana birlikte göz atıyoruz. Nereden, nasıl başlasak derken görüyoruz ki değişime uğramayan pekte birşey kalmamış… 2000 yılını geride bıraktığımız şu dönemde geriye dönüp baktığımızda ne olaylar görmüş neler yaşamışız… Günlük hayatımıza neler girip çıkmış; ne izler, ne anılar bırakmış… Her yılın sonunda ”neler in, neler out olmuş” deyip, yılın bilançosu çıkarılır ya; bizde öyle yapıyor, son elli yılda geçen zamana birlikte göz atıyoruz.

İLK USTASI BABASI OLDU

Mesleğe 1958 yılında babası ve ustası olan Hasan Gültekin’in yanında başlayan Nurettin Gültekin, 1945 doğumlu olmasına rağmen 55 yıl boyunca mesleği aralıksız sürdürdü. Mesleğini sürdürdüğü süre içerisinde her zaman yanında olan tüm dostlarına ve müşterilerine de teşekkür ederek haklarını helal etmesini istediğini belirten Gültekin, emekliliğe tam adım atmış oldu.

ESNAF ODASINDAN BAŞARILAR

ORHANGAZİ Esnaf Odasında da 2002 yılından bu yana yönetim kurulu olarak görev yapan Nurettin Gültekin’i bu gününde oda Başkanı Yahya Safran’da yalnız bırakmadı. İlçemizin mizahı ile sevilen esnaflarından Nurettin Gültekin sağlık sorunları ile baba mesleğini bıraktığını açıklarken son traşı da Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yahya Safran’a yaptı.

13 ‎Kasım ‎2013 ‎Çarşamba